Skip to main content

Garšīgās attiecības starp ēdienu un videospēļu brendiem.

Kopš laikiem, kad lūdzāmies mūsu vecākiem nopirkt Nintendo brokastu pārslas līdz picas šķēles paķeršanai arkādē, ēdiens un videospēles vienmēr ir bijuši vienoti. Gadiem ritot, attiecības starp videospēlēm un ēdienu ir pāraugušas lieliskā savienībā, kas turpina iekarot kaislīgo (un pārsvarā vīriešu pārstāvēto) mileniāļu auditoriju. Ēdiens ir neatņemama sastāvdaļa, kad tiek spēlētas arī kazinolatvia.lv spēles un kārtis.

GrubHub, piemēram, ir sadarbojies ar Ubisoft Just Dance 2017 kampaņā, vēršoties pie patērētājiem ar jautājumu “kāda ir deja, atskanot zvanam pie durvīm, kas vēsta par ēdiena piegādi?” Lietotāji tika aicināti izmantot īpašu Just Dance kodu, veicot pasūtījumu, ar iespēju laimēt spēli.

PepsiCo noteikti ir aktīvs, ja runa ir par mārketingu spēlētāju auditorijai, īpaši ar savu Mountain Dew brendu. Tā GameFuel kampaņas sadarbojas ar lielāko spēļu izdevumiem, tādiem kā World of Warcraft, Call of Duty un Halo, nodrošinot ar ierobežota laika garšām un īpašajiem piedāvājumiem. Šoreiz kompānija piedāvā Mountain Dew un Doritos kombināciju, ko piedāvāt papildus XP, īpašā PvP režīma spēles skiniem ar iespēju vinnēt Xbox One- tādējādi darot visu, lai reklamētu Titanfall 2 reklāmā, dēvētā “Fuel Your Titan”. Buffalo Wild Wings arī iesaistās, piedāvājot pieeju PvP “Coliseum Mode” tiem, kas būs pusdienojuši restorānā līdz oktobra beigām.

Kamēr Doritos bieži tiek piedāvāts savienojumā ar Mountain Dew, PepsiCo kraukšķīgo tortillas čipsu brends ticis piedāvāts vairākās spēļu veicināšanas reklāmās atsevišķi. Piemēram, maijā, Doritos Mix spēļu kampaņa piedāvāja totalizatoru, lai vinnētu tādas balvas, kā Xbox One, Xbox Live abonementus, Call of Duty: Black Ops III kopijas, Samsung Gear VR headset un citas.

Taco Bell un PlayStation ir kļuvuši par labākajiem draugiem izložu jomā, un to draudzība aizsākusies ar PlayStation 3. Šīs divas kompānijas izveidojušas garšīgu savienību, kas iekļauj totalizatoru, tūlītēju uzvaru un kopš neseniem laikiem arī pop-up PlayStation VR arkādi.

Kā parasti, ietekmīgas personas pieminēšana var palielināt iesaisti gan no ēdiena brenda, gan spēles puses ar ko tas sadarbojas- piemēram, izveidojot Halo 4, Pizza Hut piegāde apvienojās ar YouTube personību, FlawlessCowboy un Microsoft, lai piedāvātu Halo 4 Stuffed Crust Pizza. Reklāma nāca klajā ar savu mikrolinku, kurā fani varēja pasūtīt ēdienu pretendēt uz ekskluzīvām lietām, tādām kā Halo avatari, un vinnēt balvas. Pica pat tika piegādāta tematiskā Master-Chief kastē.  Šajā svētku sezonā, Pizza Hut vēlreiz sadarbojās ar Microsoft, lai izlozētu Xbox One S konsoles un personalizētas sarkanas Pizza-Hut vadāmierīces.

Veselīga ēšana.

Ne vienmēr sadarbība starp ēdienu un spēļu brendiem ir bijusi veiksmīga. Laiki maina veidu, kā patērētāji redz reklāmu, ēdiena kvalitāti un stereotipus, ko nozīmē būt videospēļu fanam. Starptautisko ēdiena ekspertu pieprasījums ierobežot vai aizliegt reklamēt bērniem neveselīgu ēdienu un daži spēlētāji izvēlas veselīgas uzkodas saldumu vietā. Līdz ar e-sporta attīstību un nepieciešamību, lai šis jaunā veida atlēts spēj funkcionēt maksimāli produktīvi, būs interesanti, kāda veida ēdiena sadarbības radīsies.

“Bez šaubām, veselīgs dzīvesveids samazina nogurumu un palīdz paaugstināt koncentrēšanās spējas”, StarCraft II profesionālais spēlētājs Samayan ‘BlinG’ Kay teicis Lielbritānijas Red Bull.

 “Es noteikti  jūtu, ka esmu modrāks praktizējoties spēlē un varu būt tāds ilgāk salīdzinājumā ar laikiem kad es novirzos no aktīva režīma un mazliet palaižos slinkumā.”

Videospēļu spēlēšana un ēdiens sader tik labi, ka tie pat veido savus specializētos produktus. Gamer Grub ražo veselu rindu uzkodu, radītu, lai tiktu ēsti no paciņām un pozicionē tos kā vitamīnu un neiromediatoru bagātus, lai palīdzētu uzlabot sniegumu. Brens ir sadarbojies pat ar e-sporta pasaules čempionu, Jonathan “Fatal1ty” Wendel, lai reklamētos.

Quest Nutrition, Quest batoniņu ražotājs, ir pirmais neendēmiskais sponsors, kurš iekļauts Robert Morris University e-sporta programmas valdē. “Izpētot lauciņu, satiekoties ar profesionālajiem spēlētājiem un runājot par to treniņu režīmu, mēs aptvērām, ka šiem atlētiem ir nepieciešamība izturēties pret savu ķermeni tāpat, kā tradicionālajiem atlētiem un mēs vēlamies palīdzēt pavēstīt, kā aktīva dzīvesveida piekopšana var palīdzēt viņu sniegumam” , [a]listdaily teicis Niks Robinsons, galvenais mārketinga speciālists Quest Nutrition.

Tikmēr Totino’s Pizza rolls nešķiet satraukti par ažiotāžu ap veselību un izmanto citādu pieeju mārketingā. “Kad mēs nolēmām sekot mileniāļu auditorijai, mēs redzējām tūkstošiem cilvēku, kas uzjautrinās par produktu sociālajos tīklos kā neatbilstošu”, Star Tribune teicis Caio Correa, Totino’s mārketinga vadītājs. “Mēs aptvērām, ka viņi runā ar mums, taču mēs nerunājam ar viņiem”. Rezultātā viņi nāca klajā ar “Live Free, Couch Hard”- ņurdošu, pašnoniecinošu kampaņu, kas atspoguļo, kas tas ir- uzkodas slinkošanai. Pēc dažiem jautriem tvītiem par šajā sakarā, brends apvienojās ar Sega tās divdesmit piektās Sonic the Hedgehog dzimšanas dienas svinībām San Diego Comic-Con. Pagājušā gada oktobrī, Totino’s bijusi iepakojuma sadarbība ar Activision Call of Duty: Black Ops 3 un šogad, brendam ir iepakojuma sadarbība ar Microsoft Gears of War 4. General Mills, Totino’s mātesuzņēmums, fokusējas uz e-sportu, sadarbojoties ar Yahoo Esports, lai sponsorētu tā iknedēļas tiešā ētera šovus. Kompānija reklamē Cinnamon Toast Crunch vēlajiem nakts spēlētājiem jau gadiem, un ir intergrējuši Reese’s Puffs pa tiešo to Yahhoo’s Twitch un Facebook Live kanālos.